Hakkımızda

KARPAKS PROFESSIONAL TÜRKİYE olarak 2019 yılında faaliyetlerimize; pazar araştırması, halı yıkama sektörünün ihtiyaçlarının analizi ve halı şampuanı üzerine Ar&Ge çalışmaları ile başladık. Yaklaşık 6 ay süren araştırma, geliştirme, analiz ve ekip arkadaşlarının tespiti sonucunda, 2019 yılı ekim ayındaUlubey Kimya San. Ve Tic. A.Ş. kuruluşu ile resmi olarak ticari faaliyetlerimize başladık. Farklı ülkelerden girişimciler, iş adamları ve sektör temsilcileri ile yaptığımız iş birlikleri sonucunda 2020 yılıAğustos ayı itibarı ile 20 ülkede ürün satışı gerçekleştiren, Dünya genelinde 2000 üzerinde firmaya çözüm ortağı olan bir markanın temellerini atmış olduk. 1 yıldan bile daha kısa sürede elde etiğimiz bu başarı ivmesinin gerekçeleri, her zaman en üstün kalite, sürdürülebilir müşteri ilişkileri, yenilik ve gelişim odaklı üretim anlayışımız olarak tanımlanabilir.
 
Biz, kurulduğumuz günden itibaren, kurucu kadromuzun ve ekibimizin uzman olduğu Halı Yıkama Ürünleri grubunda üretim yapmayı temel hedef olarak belirledik ve bu alanda en iyi sonuçlara ulaşmanın gayret ve arzusu içerisindeyiz.Mensuplarının yüksek emek göstererek ve alın teri dökerek üretmekte olduğu katma değer, halı yıkama sektörünü birçok tedarikçi firma için cazibe merkezi haline getirmekte, niyeti sektöre hizmet ve helal kazanç olan onlarcasının yanında, haksız kazanç elde etme gayesi taşıyan birileri de sektördeki tedarikçi – müşteri ilişkilerini yozlaştırmakta ve yıpratmaktadır. Bu durumun fiili sonuçları olarak sektörümüzün ticari ekosistemi zarar görmekte, ilişkiler yıpranmakta ve yıllar içerisinde kazanılmış değerler zarar görmektedir.
 
Daha da vahim olan ise ülkemiz Türkiye, Dünya çapında lideri olduğu halı yıkama sektöründeki ağırlığını ve itibarını kaybetmekte, sahip olduğu aslan payını günden güne kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Tüm bu gelişmeler ışığında, uzman olduğumuz halı yıkama kimyasalları alanında inisiyatifi eline almış, ulusal ve uluslararası anlamda çok güçlü bir kadro kurmuş, kimya biliminin tüm olanaklarını bu sektöre en iyi ürünleri üretmek amacı ile seferber etmiş ve en üstün kalite parolasını hedef edinmiş bir KARPAKS gerçeği sektörün önemli bir dönüm noktası olmaya adaydır.